Üyelik Şartları

TYBA üyeliğin başvuru koşulları
 
Kurumsal Üyelik
 
Üyelikle birlikte, oluşturulan komitelere üye olarak katılma, genel kurullarda seçme ve seçilme haklarınının yanında , üyeliğin sektör içinde getirdiği tüm avantajlardan yararlanırsınız.
 
Üyelik Şartları;
 
Başvuru Formu
*Türkiye’de İş Yeri Kuruluş belgesi
 
*Deniz Ticaret Odası (DTO) üyeliği
 
*Kültür ve Turizm Bakanlığın tarafından hazırlanmış Turizm veya Yatçılık alanında faliyet gösterdiğine dair belgelerden 1 tanesi (Türsab üyeliği , Turizm İşletme Belgesi, Gemi Acenteliği Belgesi)
 
*Hali hazırda dernek üyeliği devam eden 2 şahıs veya tüzel üyeden başvuru tarihinden önceki son 24 ay içinde en az iki charter operatörlük, brokerlık, merkez acentalıklarda en az son ikşi yılda 15,000 Avro tutarında charter kontratı yapmış olmak, veya gemi acentaları için en az iki yerli ve yabancı yat işlemi – acenteliği yaptığını kanıtlar referans, bu referanslar gerekirse – kontratlar ve r transit loglar ile desteklenmelidir. . ( Tursab ve Gemi Acentalığı belgesi olsa dahi charter işi yapmayanlar, charter teknelere yat acentalığı servisi vermemiş firmalar derneğimize üyelik kıstaslarını yerine getirmemiş sayılırlar)
 
*TYBA Yönetim Kurulu tarafından kabul mektubu
 
*Üye kayıt ücreti :20.000 TL
 
*Yıllık aidat: 3000TL